Bordo Logo - Ankara TTO

ANGORA
GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKA PROGRAMI

ANGORA Girişimcilik Sertifika Programı Nedir?

ANGORA Girişimcilik Sertifika Programı’nın amacı, TÜBİTAK desteğiyle hazırlanan ve yürütülmekte olan ve Ankara Üniversitesi’nde girişimci bir ekosistem kurulmasını, girişimciliğe ilgi duyan her düzeyden akademisyen ve öğrencilerimizin girişimcilik konusunda uygulamaya dönüştürebileceği bilgi ve nitelikleri kazanımını sağlamaktır.  Potansiyel girişimci adaylarının, girişimciliğe ilgi duyan üniversiteli gençlerin ve akademik yaşam içindeki her düzeyden öğretim elemanlarının girişimcilik, proje yazım teknikleri, finansal okur-yazarlık, işletme yönetimi, pazarlama yönetimi, etkili sunum, iş sağlığı ve güvenliği ve ticaret hukuku başta olmak üzere güncel ve geçerli bilgilerle donatılmalarını sağlamak, ANGORA Projesi’nin temel hedefidir.

 

Programdan  Kimler Yararlanabilir?

Bu kapsamda:

– Akademisyenlerimize, doktora ve yüksek lisans öğrencilerimize yönelik olarak toplam 56 saatlik Alfa Sertifika Programı,

– Lisans öğrencilerimize yönelik olarak toplam 56 saatlik Beta Sertifika Programı,

– Önlisans öğrencilerimize yönelik olarak toplam 44 saatlik Gama Sertifika Programı

yürütülecektir. Programlar kapsamındaki dersler, hafta sonları 09:30-16:30 saatleri arasında Dışkapı Kampüsü’nde Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü dersliklerinde yürütülecektir.  Ders programı hakkında detaylı bilgi, www.ankaratto.com/angora adresinden alınabilir.

 

ANGORA Beşinci Dönem Eğitimleri Kimlere Yönelik Olacak?

8 Ekim – 6 Kasım 2016 tarihleri arasında yürütülecek olan eğitimlerde:

– Alfa Sertifika Programı, üniversitemiz öğretim elemanları ve doktora / yüksek lisans öğrencilerine,

– Beta Sertifika Programı, üniversitemiz örgün eğitim programlarında öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerine,

– Gama Sertifika Programı ise Yüksekokulları‘mıza bağlı bölümlerde öğrenim görmekte olan önlisans öğrencilerine yönelik olacaktır.

 

Söz konusu programlarda devam zorunluluğu bulunmakta olup yapılacak sınav sonucu başarılı olanlara ANGORA Girişimcilik Sertifikası verilecektir. İlgili programlara kayıt yaptırmak üzere 6 Ekim 2016 tarihine kadar angora@ankaratto.com adresine e-posta atarak başvurabilirsiniz. Başvurunuzda isminizi, TC kimlik numaranızı, öğrenci numaranızı, cep telefonunuzu, e-posta adresinizi, sınıfınızı ve bölümünüzü de belirtmeyi unutmayınız.

ONLINE KAYIT SİSTEMİ

https://www.onlineanketler.com/s/angoragirisimcilik

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hayır; eğitimden yararlanan akademisyenlerimizden ve öğrencilerimizden hiç bir ücret alınmamaktadır. Eğitimler ÜCRETSİZdir.
Yoğun talepten ötürü mezunlarımıza ne yazık ki olumlu cevap veremiyoruz. Eğitimlerimizden, sadece akademisyenlerimiz ve halen Ankara Üniversitesi’nde bir örgün eğitim programında öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz yararlanabiliyor.
Uzaktan eğitim programına kayıtlı öğrencilerimize de ne yazık ki olumlu cevap veremiyoruz. Eğitimlerimizden, halen Ankara Üniversitesi’nde bir “örgün” eğitim programında öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz yararlanabiliyor.
Eğitimde %70 devam zorunluluğu bulunmakta. Bu koşulu sağlamayanlar, eğitim sonundaki sınavda başarılı olsalar bile sertifika alamayacaklar.
Evet; eğitim sonunda tüm derslerden sorulara muhatap olacağınız bir yazılı sınav var. Başarılı sayılmanız için bu sınavdan 100 üzerinden:
– Alfa programında en az 70 puan,
– Beta programında en az 65 puan,
– Gama programında ise en az 60 puan
almanız gerekiyor.
Programa başvurmak veya katılmak için aklınızda somut bir iş fikri bulunmasına gerek yok. Dersler süresince göreceğiniz örnekler sonrasında iş fikirleri üretmeniz, zaten programın en önemli hedefi.
Endişe etmenize gerek yok. Sertifika programımız, Haziran 2018’e kadar çeşitli tarihlerde yapılacak çağrılarla tekrarlanacak. Diğer çağrıları www.ankaratto.com/angora adresinden takip edebilirsiniz.