Ankara İnovasyon 2019; Ankara Üniversitesi Teknokent koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi Öğrenci Toplulukları ve Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi işbirliğiyle, ASELSAN, GEN-ERA, STM, TÜRKSAT ve FNSS ana sponsorluğunda, yenibiris.com ve Lavarla iletişim sponsorluğunda düzenlenen, Ankara Öğrenci – Girişimci – Yatırımcı – Sektör Profesyonelleri ekosistemi paydaşlarının katılımını hedefleyen, İnovasyon ve teknoloji üst çerçevesinde ve bağlantılı alt odaklarda düzenlenecek etkinlikler dizisidir.

20 – 27 Nisan arası farklı konseptlerde ve tamamen ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinlikler Ankara Üniversitesi’nin farklı kampüslerinin farklı salonlarında yapılacaktır.

20 – 21 Nisan’da düzenlenecek MEDCON 19’ Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi çeşitli üniversitelerden 1000 üzerinde öğrenci katılımıyla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Salonu’nda yapılacaktır.

22 Nisan’da Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi Yüzüncü Yıl Salonu’nda gerçekleştirilecek Buluş ve Genç Girişimcilik Günü’nde katılımcılar Fikri Mülkiyet ve Kamu Destek Mekanizmaları (TÜBİTAK, KOSGEB, TÜSİAD destekleri) hakkında detaylı bilgi sahibi olurken; Abdülkadir Özbek ve Veli Sarıtoprak gibi konuşmacıların farkındalık yaratıcı konuşmalarını dinleme fırsatı bulacaktır.

24 Nisan’da Kadın Girişimcilik ve Sosyal İnovasyon üzerine odaklanacak etkinlikte öğleden önce Kadın Girişimcilik konseptinde katılımcılar ülke çapında ses getirmiş kadın girişimcilerin başarı hikayelerini ve gençlere yönelik tavsiyelerine kulak verecektir. Öğleden sonra çeşitli STK’ların destekleri ile Sosyal İnovasyon konusunda farkındalık yaratılacak ve katılımcıların çevre, toplum ve dezavantajlı bireyler kapsamında yürütülen başarılı projeler ile tanışması sağlanacaktır. 24 Nisan günü etkinlik Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi ATAUM Salonu’nda gerçekleşecektir.

25 Nisan’da sektörel firmalar, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Günü’nde Kırsal İnovasyon, Kümelenme ve Destek Mekanizmaları ele alınacak ve potansiyel işbirlikleri için ağ kurma faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Etkinlik, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlık Salonu’nda yapılacaktır.

26 Nisan’da Ankara Üniversitesi’nin tüm akademik birimlerinde kayıtlı öğrencilerin katılımıyla Kariyer Günü düzenlenecek ve firmaların yeni mezun ya da stajyer arayışına yönelik ücretsiz stand açmaları sağlanacaktır. Etkinlik alanında ayrıca çeşitli firmaların ve öğrenci topluluklarının geliştirdiği projeler sergilenecektir. Aynı gün içerisinde İnovatif İnsan Kaynakları üzerine konuşma, eğitim ve panelin yer aldığı sertifikalı bir yarım gün etkinliği düzenlenecektir. Etkinlik içerisinde düzenlenecek mülakat simülasyonu ile katılımcıların iş görüşmelerinde davranış ve yaklaşımlarını iyileştirmesi amaçlanmıştır. Ankara ekosisteminin en güçlü firmalarının insan kaynakları yöneticilerinin tecrübelerini paylaşacağı bu etkinlik Ankara Üniversitesi Teknokent Gölbaşı Yerleşkesi’nde yapılacaktır.

27 Nisan geliştirici, iş fikri sahipleri ve bir girişim içinde herhangi bir rolde bulunmak isteyen tüm girişimci adaylarının buluşup takımlaşarak, iş fikirlerini yatırımcıların önünde sunacakları bir tam gün etkinliği olan Start Up Challenge’a ev sahipliği yapacaktır. Başarılı bulunan iş fikirlerinin yatırımcılar tarafından desteklenme imkanı, başarılı ekiplere verilecek çeşitli ödüller ile renklenen etkinlik için kayıtlar web sitesi üzerinden alınacaktır.

ankarainovasyon.com

Twitter @ankarainovasyon

Instagram @ankarainovasyon

Facebook @ankarainovasyon