Duyurular

Marie Skłodowska Curie 2019 Çağrısı

Paylaşan 18 Nisan 2019 Yorum Yok

Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları (Individual Fellowships–IF) tüm dünyadan deneyimli araştırmacılara uluslararası ve sektörlerarası araştırma amaçlı dolaşım imkanı sunarak kariyer gelişimlerinin sağlanmasını, böylelikle de Türkiye’nin de parçası olduğu Avrupa Araştırma Alanının rekabetçiliğinin artırılmasını hedeflemektedir.

Şartlar

  • Deneyimli Araştırmacı Olma Koşulu: Başvuru yapacak araştırmacıların ilgili programın çağrı kapanış tarihi itibari ile doktora derecesini almış ya da en az 4 yıl tam zamanlı araştırma deneyimine sahip olmaları gerekmektedir. (Bu seneki çağrı kapanış tarihi 11 Eylül 2019 olacaktır.)
  • Uluslararası Dolaşım Koşulu: Başvuru yapacak araştırmacıların ilgili programın çağrı kapanış tarihi (bu yılki çağrı kapanış tarihi 11 Eylül 2019) itibari ile geldikleri/gidecekleri ülkede son 3 yıl içerisinde 12 aydan fazla bulunmamış olmaları gerekmektedir. (Bu kural aşağıda detayları verilen “Reintegration Panel” ile “CAR Panel” için, son 5 yılda 36 aydan fazla projelerini gerçekleştirecekleri ülkede bulunmamış olmak şeklinde esnetilmiştir.)
Detaylı bilgi