ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. Haluk Görgün’ün katıldığı toplantı, Ankara Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda ilk olarak TTO Yöneticisi Sn. Şebnem Doğan tarafından Ankara Üniversitesi ile ASELSAN’ın mevcut işbirlikleri ve gelecekte kurulacak olası iş birlikleri hakkında bir sunum yapılmıştır.  Söz konusu toplantıda Ankara Üniversitesi’nin ASELSAN ile “Yaşam Bilimleri” alanında başarılı işbirliklerine öncülük edebileceği vurgulandı.

Ankara Üniversitesi – ASELSAN arasında mevcut işbirlikleri kapsamında; tamamlanan 8 adet proje, devam eden 6 adet proje ve sözleşme aşamasında  bulunan 3 adet proje hakkında bilgiler paylaşılmış, iki Kurumun öncelikli alanlarına yönelik geliştirilebilecek projeler konusunda bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Haluk Görgün tarafından ASELSAN’ın yetkinliklerinden ve gelecek projelerinden bahseden bir sunumun arkasından akademisyenlerimizle ASELSAN’ın olası iş birlikleri hakkında sohbet gerçekleştirilmiştir.

Toplantı sonunda önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek Ankara Üniversitesi – ASELSAN iş birliklerine yönelik bir günlük çalıştayın gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.